O nás

Líbí se Vám náš nový web, ale máte návrhy k jeho dalšímu vylepšení?
Neváhejte poslat email na zatec@koito-czech.cz.

O nás

Společnost KOITO CZECH s.r.o., se jako dceřiná společnost japonské společnosti Koito Manufacturing Co. Ltd., hrdě hlásí nejen ke stoleté tradici výroby osvětlovací techniky, ale svými hospodářskými výsledky v posledních letech se významně podílí i na expanzi skupiny Koito v Evropě, a to v rámci výroby všech důležitých typů automobilové osvětlovací techniky. V roce 2016 si navíc Koito Czech připomíná 15 let od založení firmy v České republice a stvrzuje fakt, že patří mezi největší a nejstabilnější zaměstnavatele v rámci Ústeckého kraje.
Z výrobních linek žateckého závodu sjíždějí přední světlomety pro automobilky Toyota, Nissan, Suzuki, Renault, Daimler, Bentley, Volvo, Land Rover, Porsche či Audi.

Japonská nadnárodní společnost KOITO Manufacturing Co. Ltd. byla založena 1915 jako výrobce čoček pro signální železniční lampy. Zaujímá celosvětově pětinu trhu se světlomety pro automobilový průmysl a je jedničkou v tomto oboru.
Společnost má výrobní závody a pobočky v Asii, Americe i Evropě. Koito vyrábí výrobky osvětlovací techniky pro automobily, lodě, letadla a železniční dopravu včetně elektronických dílů a žárovek. Koito bylo celosvětově první firmou, která nahradila skleněné čočky světel mnohem flexibilnějšími plastovými, použila LED technologie v komerční výrobě světlometů osobních automobilů. Dalším patentem naší společnosti jsou LED světlomety s integrací dálkových a potkávacích světel v jednom reflektoru.

Obchodní název: Koito Czech s.r.o.
Založeno: březen 2001
Zahájení výroby: září 2002
Kapitál: 1 700 mil. Kč
Majitel: Výrobky osvětlovací techniky
Zaměstnanci: 1290
Prezident: Masataka Choji

Informace o celé skupině Koito: http://www.koito.co.jp/english/